Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Abuz - program liniste asociatie proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Abuz - program liniste asociatie proprietari

In ce baza carui articol de lege asociatia de proprietari are dreptul sa stabileasca programul de odihna intre orele 14-17 ?
Am citit normele la hg400/2003 si og85/2001 si nu am gasit nimic.
~ Conținut șters la cerere ~
Vecinii sunt octogenari si nu mai lucreaza de vreo 30-40 de ani nici in schimb de zi.
Mai e si adunarea Generala a Proprietarilor care poate hotara:D
BODEALEX a scris:

Intradevar HG 400/2003 nu prevede nimic in acest sens.
Dar ce facem cu aceia care lucreaza de noapte si au dreptul la odihna ???:((
Poate este vorba de buna crestere de respectarea celuilalt , asta pt ca se locuieste intr-un bloc ..
Cei care doresc sa poata face "galagie" la orice ora , poate ar face bine sa se mute impreuna , sau singuri intr-o vila (daca le da mana) ..
La capitolul "respect fata de ceilalti" mai avem de invatat ...
Nu consider ca ar trebui sa fie Lege pentru asta , ci cred ca ajung cei "7 ani de-acasa"....

pur si simplu se voteaza programul de liniste...dar ca sanctiune....nu poti obliga pe nimeni sa il respecte....il poti ostraciza intr-un fel sau altul...dar mai mult de atat...imi pare rau ...::(